Kochani, za naszą wschodnią granicą ukraiński naród bohatersko walczy o wolność ????????✌️????????
Wielu z nas zastanawia się, jak może w tym momencie pomóc ludziom, którzy stanęli w obliczu wojny. Solidaryzując się z Ukrainą organizujemy zbiórkę darów rzeczowych dla mieszkańców zaatakowanego w bestialski sposób kraju ????????
Zbieramy też dary dla ukraińskich uchodźców ????????
Jeśli możesz – pomóż ‼
Dzisiaj wszyscy jesteśmy z Ukrainą ????????????????
Zbiórkę rozpoczynamy w poniedziałek, 28 lutego w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym oraz w Szkole Podstawowej w Kleosinie. Zbiórka prowadzona jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 9-21 w Ośrodku Kultury oraz w godzinach 7-19 w Szkole Podstawowej w Kleosinie.
W pierwszej kolejności najbardziej potrzebne są:
???? nowe koce, koce termiczne i śpiwory;
???? środki opatrunkowe i medyczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, bandaże elastyczne, sól fizjologiczna, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, woda utleniona lub octanisept, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, węgiel, witaminy, tabletki od bólu gardła, środki na rany i oparzenia (rywanol, pantenol, fastum, bepanten, altacet, tribiotyk...);
???? żywność długoterminowa, najlepiej gotowa od razu do spożycia bez konieczności obróbki termicznej, jak konserwy, batony, ciastka, woda, napoje, itp.
???? żywność dla dzieci, jak kaszki, mleko, soczki, dania gotowe słoiczkowe.
???? środki higieniczno-chemiczne, jak podpaski, pieluchy, szampony, żele i mydła, papier toaletowy, środki piorące, chusteczki nawilżone i dezynfekcyjne.
‼ WAŻNE ‼ Nie zbieramy odzieży i obuwia! Wszystko z długim terminem ważności
Z góry serdecznie dziękuję za wsparcie ❤️
W razie pytań dotyczących zbiórki prosimy o kontakt pod numerem telefonu 530 453 059