Szanowni Państwo, Rodzice, Uczniowie

jesteśmy zobligowani do przekazania Państwu informacji, że wśród uczniów i kadry nauczycielskiej mamy

coraz więcej potwierdzonych dodatnich wyników koronawirusa COVID-19. Zgodnie z procedurami  zgłaszamy do Sanepidu dane wszystkich uczniów i nauczycieli z klas, w których w ostatnim tygodniu odbyły się lekcje z zakażoną osobą. W oparciu o informacje uzyskane w Sanepidzie następnie przechodzimy do pracy zdalnej. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy otrzymacie Państwo informację o takiej decyzji potwierdzającą w 100% kto i od kiedy podlega kwarantannie, czujemy się jednak w obowiązku poinformować Państwa o zaistniałej sytuacji i zagrożeniu zdrowia.  Prosimy maksymalnie ograniczyć przebywanie dzieci również w świetlicy szkolnej jak również przebywanie w budynku szkoły (uczniowie poruszają się sami  w przestrzeni szkolnej, uczmy ich również zaradności). Chcielibyśmy uniknąć sytuacji, kiedy uczniowie przyjdą do szkoły rano, a po godzinie będziemy odsyłać ich do domu, ponadto musimy zrobić wszystko, aby zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się wirusa, co jest coraz trudniejsze. Proszę pozostawienie uczniów w domach, jeśli Wasze czy ich zdrowie się pogarsza. 

Ze strony szkoły zapewniamy, że jesteśmy przygotowani do pracy zdalnej, prosimy o sprawdzenie technicznych i sprzętowych możliwości z Państwa strony.

W sytuacji nauczania zdalnego wszystkie zajęcia dodatkowe z wyłączeniem zajęć wspomagających będą odbywały się zgodnie z planem.

Pamiętajmy o trzech zasadach:

  • zakrywanie ust i nosa w przestrzeni wspólnej, 
  • dezynfekcja rąk,
  • zachowanie dystansu szczególne w przestrzeni publicznej,

Życzę spokoju i zdrowia oraz odpowiedzialności za innych. Wychowawcy klas będą na bieżąco informowali Państwa o podejmowanych decyzjach.

Z poważaniem

Marcin Hodun dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleosinie