Europejski Dzień Języków Obcych w klasie I "a" odbył się 27.09. 
Klasa poznała flagi 8 państw- dopasowywała do nich nazwy kraju w każdym języku oraz po angielsku. Uczniowie poznali również budowle charakterystyczne dla danego kraju. Prawdziwym wyzwaniem była nauka powitań i przedstawianie się w języku obcym. 
Następnie dzieci utrwalały wiedzę na platformie edukacyjnej w formie quizu i memory game, słuchały też piosenek w różnych językach m.in. "Panie Janie" oraz z bajek "Kraina Lodu", "Pocahontas". 
Na zakończenie z pomocą tłumacza internetowego uczniowie wykonali fiszki ze słowem "szkoła" w języku greckim, hiszpańskim, włoskim, rosyjskim, niemieckim, francuskim i angielskim. Bo warto uczyć się języków obcych!
 
Pierwszy British Day w klasie I "a" odbył się 4.10, tydzień po Europejskim Dniu Języków Obcych. 
Uczniowie ubrali się w barwy flagi Wielkiej Brytanii. Dzień rozpoczął się od rozmowy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Ciekawym tematem był oczywiście  Londyn i jego piękne atrakcje. Pomógł w tym także film edukacyjny. 
Drugie śniadanie było w iście królewskim stylu! Domowe wypieki wykonane przez uczniów i rodziców według tradycyjnych brytyjskich przepisów dań "na słodko". Nie zabrakło również filiżanek z angielską herbatką. 
Po posiłku uczniowie mieli za zadanie przyporządkować nazwy miejsc do zdjęć, a następnie wykonać plakat informacyjny o Wielkiej Brytanii i Londynie. Dodatkowo na drzwiach sali powstała brytyjska pocztówka.
Na koniec zajęć odbyła się sesja fotograficzna w samym Londynie- w czerwonej budce telefonicznej obok Big Bena! Na pamiątkę dzieci otrzymały herbatkę angielską oraz przypinki z flagą brytyjską.